Płyn do dezynfekcji rąk

W dobie walki z pandemią koronawirusa, gdy cały świat skupia się na tym, aby jak najszybciej pozbyć się problemu, niezwykle ważnym tematem jest mycie rąk. Odpowiednia higiena to podstawa do tego, aby zachować zdrowie i zmniejszyć ryzyko zakażenia się wirusem. Jak wiemy, wirus przedostaje się do naszego organizmu drogą kropelkową, więc w bardzo łatwy sposób może dostać się do naszych oczu, czy ust. Wystarczy, że po kontakcie z powierzchnią, na której znajduje się wirus dotkniemy ręką naszej twarzy i już wirus ma swobodny dostęp do naszych dróg oddechowych.

Dezynfekcja rąk to jeden z najbardziej skutecznych sposobów walki z tą chorobą która pojawiła się nieoczekiwanie i opanowała cały świat. Jest ona szczególnie niebezpieczna dla osób starszych i chorych, ale doniesienia z całego świata wskazują na to, że również pewien odsetek ludzi młodych, którzy nigdy poważnie nie chorowali, obecnie choruje i jest w ciężkim stanie. Zatem, mycie rąk może uratować każdego.

Można to zrobić wodą z mydłem, a gdy nie mamy do tego warunków najlepszym rozwiązaniem jest płyn do dezynfekcji, który możemy mieć zawsze przy sobie i umyć nim ręce na przykład po wizycie w miejscu publicznym czy po przejechaniu się środkiem transportu publicznego. Alkohol do rąk to pewna i skuteczna metoda na pozbycie się wirusa z powierzchni naszych dłoni i dokonanie ich dokładnego czyszczenia. Dlatego każdy z nas powinien się w tych czasach zaopatrzyć w taki płyn do dezynfekcji dłoni, jak też różnych powierzchni, których używamy codziennie.

Mycie rąk po powrocie do domu powinno stać się nowym nawykiem każdego z nas i powinniśmy to robić kilka, a nawet kilkanaście razy dziennie. Jeżeli ktoś często wychodzi z domu i dodatkowo ma kontakt z innymi osobami, powinien myć ręce jeszcze częściej oraz dezynfekować je po każdym kontakcie z powierzchnią, na której mógł znajdować się wirus. Takie działanie to walka o nasze zdrowie i tylko konsekwencja w postępowaniu może ustrzec przed chorobą i przed przenoszeniem jej na inne osoby.